Jednorazowe koszule i prześcieradła, czyli jak zadbać o komfort pacjenta

Każdy lekarz powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest komfort pacjenta. Od tego czy czuje się zaopiekowany, zależy to czy będzie dobrze wspominał wizytę i jeśli będzie taka konieczność, czy zdecyduje się na kolejną. Chcąc zadbać o komfort każdego ze swoich pacjentów, warto postawić na jednorazowe koszule i prześcieradła. Podpowiadamy które z nich wybrać i jak jeszcze zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo.

Spis treści

  Ochraniacze na buty i maseczki chirurgiczne, czyli bezpieczeństwo ponad wszystko

  Jednorazowe koszule i prześcieradła w trakcie badań czy zabiegów zapewniają pacjentom pełen komfort, ale też bezpieczeństwo, które w gabinecie lekarskim czy też na sali zabiegowej jest nieocenione. Żeby zmniejszyć ryzyko przenoszenia chorobotwórczych drobnoustrojów, w każdej lecznicy powinny znaleźć się przede wszystkim ochraniacze na buty i maseczki chirurgiczne. Są to środki ochrony osobistej, dzięki którym zarówno pacjenci, jak i lekarze mogą uchronić się m.in. przed zakażeniami drogą kropelkową.

  Noszenie ochraniaczy na buty jest szczególnie istotne na sali operacyjnej i oddziałach szpitalnych, gdzie konieczne jest zachowanie wszelkich środków ostrożności. Artykuły medyczne jednorazowe są idealnym zabezpieczeniem przed przenoszeniem różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jeśli są wykonane z folii wysokiej jakości, można używać ich nawet podczas długotrwałych zabiegów. Warto zwrócić uwagę na to, że najlepszym wyborem są ochraniacze antypoślizgowe. Dzięki nim zarówno pacjenci, jak i lekarze mogą poruszać się nawet po wilgotnej i śliskiej podłodze.

  Maseczki chirurgiczne są jednym z najskuteczniejszych środków ochrony osobistej, co jest szczególnie ważne w czasach pandemii. Trzeba jednak pamiętać o tym, że żeby zapewniały odpowiednią skuteczność, należy regularnie je zmieniać. Zarówno jeśli chodzi o maseczki chirurgiczne, jak i ochraniacze na buty, warto zaopatrzyć się w opakowania po 50, a nawet 100 sztuk tak, żeby w przypadku konieczności zmiany na nowe mieć je pod ręką.

  • maska maseczka chirurgiczna na gumkę
   Maska (maseczka) chirurgiczna jednorazowa, ochronna, na gumkę (50 szt.)
   Maseczka ochronna typu II na gumkę o uniwersalnym zastosowaniu. Zwiększa higienę zabiegu i zapewnia skuteczną ochronę. Spełnia normę EN14683, filtracja bakteryjna (BFE) ≥ 98%. Wyrób medyczny. Mocowanie na gumki oraz drucik usztywniający na nosie pozwalają na idealne dopasowanie maski do twarzy dla maksymalnej ochrony. Rozmiar maski: 17,5 x 9,5 cm. Opakowanie zawiera 50 sztuk zapakowanych w foliowe opakowanie i tekturowe pudełko..
   Cena:11,99

  Jednorazowe maseczki chirurgiczne stanowią dobre zabezpieczenie przed przenoszeniem drogą kropelkową drobnoustrojów, a także drobnych zanieczyszczeń. Z tego względu powinni korzystać z nich nie tylko lekarze, którzy często mają styczność z patogenami, ale także pacjenci.

  W celu ograniczenia ryzyka przeniesienia drobnoustrojów i drobnych zanieczyszczeń drogą kropelkową, maseczki chirurgiczne powinny być stosowane zarówno przez pacjentów jak i lekarzy (Źródło: pixabay.com, Autor: vesna)
  W celu ograniczenia ryzyka przenoszenia drobnoustrojów i drobnych zanieczyszczeń drogą kropelkową, maseczki chirurgiczne powinny być stosowane zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy (Źródło: pixabay.com, Autor: vesna)

  Pełen komfort zapewnią jednorazowe koszule

  Wiele badań i zabiegów wymaga tego, żeby pacjent się rozebrał, co może być dla niego bardzo krępujące. To dotyczy chociażby diagnostyki i leczenia w ginekologii i urologii. Żeby zapewnić pacjentom pełen komfort warto przygotować dla nich jednorazowe koszule. Okrycie ochronne sprawia, że osoba badana nie czuje się skrępowana, przez co lekarzowi o wiele łatwiej jest wykonać procedury diagnostyczne.

  Koszule jednorazowe dla pacjentów są dostępne w różnych krojach. W wersji bez rękawów i z krótkimi rękawami, a także z wycięciem i bez, dzięki czemu zapewniają łatwy dostęp do rąk czy też klatki piersiowej. Łatwo jest je założyć i zdjąć. To nie dość, że zwiększa wygodę, to na dodatek pozwala zaoszczędzić sporo czasu, kiedy pacjent przygotowuje się do badania czy też zabiegu.

  Istotne jest, że koszule jednorazowe dla pacjentów pozwalają nie tylko zadbać o ich komfort psychiczny, ale także o higienę zabiegów. Zapewniają podstawową ochronę, dlatego też mogą być użytkowane nawet przez lekarzy i pozostały personel medyczny. To na co warto zwrócić uwagę to fakt, że są wykonane z włókniny polipropylenowej, która po pierwsze jest wytrzymała, więc w ubraniu można się normalnie poruszać, a po drugie przewiewna, co sprawia, że skóra może w niej swobodnie oddychać.

  Jednorazowe koszule sprawdzają się nie tylko podczas zabiegów chirurgicznych, ale także podczas wielu badań diagnostycznych (Źródło: pixabay.com, Autor: Bokskapet)
  Jednorazowe koszule sprawdzają się nie tylko podczas zabiegów chirurgicznych, ale także podczas wielu badań diagnostycznych (Źródło: pixabay.com, Autor: Bokskapet)

  W temacie środków ochrony dla pacjentów polecamy Twojej lekturze artykuł, jak wybrać dobrą odzież medyczną dla pacjentów.

  Jednorazowe prześcieradła pozwalają zwiększyć higienę

  Zarówno podczas zabiegów, jak na obserwacji, warto stosować jednorazowe prześcieradła. Są to artykuły medyczne, dzięki którym łatwo można zadbać o higienę, jak i pełną ochronę materaca, co jest szczególnie ważne w przypadku kontaktu z płynami. Pełną wygodę gwarantują jednorazowe prześcieradła z gumką. Dzięki nim pacjenci na łóżku czy kozetce mogą poruszać się bez obaw, że pokrowiec się zsunie.

  Na rynku dostępne są jednorazowe prześcieradła z gumką, a także prześcieradła jednorazowe podfoliowane, czyli takie, które posiadają cienką warstwę nieprzemakalnego laminatu. Zarówno jedne, jak i drugie znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w szpitalach, ale także w hospicjach czy domach opieki.

  Tworzą skuteczną barierę dla wszelkiego rodzaju płynów, co sprawia, że świetnie sprawdzają się w przypadku opieki nad osobami unieruchomionymi lub osobami starszymi, które mogą mieć problemy z nietrzymaniem moczu.

  Prześcieradła jednorazowe podfoliowane świetnie sprawdzają się na oddziałach położniczych i chirurgicznych. Zapewniają wygodę i komfort kobietom w połogu, matkom karmiącym, a także wszystkim osobom po przebytych zabiegach. Co istotne, prześcieradła tego typu występują w różnych rozmiarach. Dzięki temu można wykorzystywać je nie tylko na większych powierzchniach, takich jak łóżka, ale i mniejszych, jak fotele czy kozetki.

  Jednorazowe koszule i prześcieradła – podsumowanie

  Mając własną klinikę czy też prowadząc szpital, powinno się zadbać o to, żeby pacjenci czuli się jak najlepiej. W tym celu warto pomyśleć o zakupie artykułów medycznych, dzięki którym każda wizyta będzie przebiegać w miłej i bezpiecznej atmosferze.

  Najwyższe standardy higieny pozwalają zachować maseczki chirurgiczne i ochraniacze na buty. Dzięki nim możliwe jest ograniczenie przenoszenia chorobotwórczych drobnoustrojów i zanieczyszczeń. Pełen komfort pacjentów zapewniają z kolei jednorazowe koszule, dzięki którym kiedy muszą rozebrać się do badania, nie czują się skrępowani. Warto jednak zwrócić uwagę na to, żeby były wykonane z materiału o podwyższonej gramaturze tak, żeby jak najmniej prześwitywały.

  Zarówno na komfort, jak i higienę wpływają też jednorazowe prześcieradła z gumką lub podfoliowane podkłady. Te w przypadku, kiedy się zabrudzą, łatwo jest zmienić.

  REKOMENDOWANE ARTYKUŁY:

  Aktualnie nie ma żadnych komentarzy

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

   Copyright © 2023 - Sklep Medyczny Madens - Wszelkie prawa zastrzeżone.
   Realizacja WEBTEC Agencja Interaktywna
   Zamknij

   Fartuchy medyczne

   RozmiarLXL
   Długość rękawa57cm60cm
   Długość całkowita110cm120cm
   Szerokość ramion62cm70cm
   Szerokosć na dole130cm150cm

   Fartuchy chirurgiczne

   RozmiarSMLXLXXL
   Długość rękawa48cm50cm52cm54cm56cm
   Długość całkowita109cm111cm115cm119cm122cm

   Ubrania chirurgiczne

   RozmiarSMLXLXXL
   Długość bluzy70cm72cm75cm77cm82cm
   Szerokość ramion53cm56cm59cm63cm67cm
   Szerokość w pasie50cm53cm56cm61cm64cm
   Długość spodni99cm101cm107cm113cm116cm
   Przejdź do pełnej tabeli rozmiarowej

   ×