Péters Surgical – co warto wiedzieć o marce?

Materiały szewne, opatentowane przez francuską firmę, można spotkać w wielu polskich szpitalach. Nici chirurgiczne, siatki przepuklinowe, a także klipsy hemostatyczne, produkowane przez Péters Surgical, cieszą się sporą popularnością na oddziałach chirurgicznych. Wytwarzane we Francji materiały szewne rozpoznawalne są niemalże na całym świecie. Co sprawiło, że marka Péters Surgical osiągnęła tak duży sukces i przede wszystkim, co warto o niej wiedzieć?

Spis treści:

  Péters Surgical – producent materiałów chirurgicznych

  Francuska firma została założona w 1926 roku jako, początkowo stosunkowo niewielki, rodzinny biznes. Od tamtej chwili marka stopniowo się rozwijała, zdobywając zaufanie coraz szerszej grupy klientów. Na tą chwilę, Péters Surgical obecny jest w ponad 90 krajach. Co ważne, siedziba firmy wciąż zlokalizowana jest w pobliżu Paryża.

  Dla Péters Surgical priorytetowa jest etyka i innowacyjność, która objawia się wprowadzaniem produktów odpowiadających na potrzeby chirurgów i zgodnych z wszystkimi obowiązującymi przepisami i standardami.

  Wieloletnie doświadczenie w branży

  Rodzina Péters założyła firmę w pierwszej połowie XX wieku i kierowała nią aż do 2002 roku. Od czasu zmiany właścicieli, francuska marka zaczęła jeszcze bardziej dynamicznie się rozwijać. W przeciągu kilku lat Péters Surgical przejęło kilka firm komplementarnych, co spotęgowało rozwój producenta i rozszerzyło portfolio produktów.

  Dzięki temu, że firma obecna jest na rynku prawie od stu lat, Péters Surgical jest w stanie konkurować z największymi dystrybutorami artykułów medycznych, takimi jak Johnson&Johnson, B. Braun czy Medtronic. Przewrotnie Péters Surgical nazywany jest największym z najmniejszych, lub najmniejszym z największych producentów z branży medycznej.

  Rozwinięta dystrybucja

  Właściciele francuskiej firmy od zawsze angażowali się w działalność firmy, co w krótkim czasie przełożyło się na jej ogromny sukces. Péters Surgical stawia przede wszystkim na bezkompromisową jakość swoich produktów. Temu też zawdzięcza rosnącą popularność w ponad 90 krajach na całym świecie. Rozpoznawalność marki to zdecydowanie jeden z największych sukcesów właścicieli przedsiębiorstwa.

  Péters Surgical to wiodący producent materiałów chirurgicznych obecny w ponad 90 krajach na całym świecie.

  Szeroka oferta materiałów chirurgicznych

  Jedną z podstawowych działalności Péters Surgical jest produkcja materiałów chirurgicznych. Niemniej jednak, marka zajmuje się także ich patentowaniem, i sprzedażą. Francuska firma oferuje łącznie ponad 4000 produktów, w tym:

  • nici chirurgiczne,
  • cewniki,
  • kleje chirurgiczne,
  • dreny,
  • siatki chirurgiczne,
  • klipsy hemostatyczne.

  Warto podkreślić, że wiodącym produktem są nici chirurgiczne. Co więcej, w sprzedaży klipsów hemostatycznych oraz szwów, Péters Surgical jest liderem w Europie.

  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jakie są podstawowe rodzaje nici chirurgicznych, zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat.

  Péters Surgical – działalność w Polsce

  Na terenie Europy Péters Surgical funkcjonuje prawie od stu lat. Co ważne, od 2015 roku firma posiada także oficjalne przedstawicielstwo w Polsce. Nici chirurgiczne francuskiej marki wykorzystywane są przez chirurgów w wielu szpitalach na obszarze całego kraju. Do częstych wyborów lekarzy należą także klipsy hemostatyczne oraz siatki przepuklinowe. W naszym sklepie znaczna część chirurgów zaopatruje się w szwy chirurgiczne oraz inne materiały szewne tej wiodącej marki.

  Dlaczego warto wybrać produkty Péters Surgical?

  Francuski producent materiałów szewnych od kilku lat podbija światowy rynek. Od 2002 roku Péters Surgical notuje stabilny wzrost udziału w światowym rynku medycznym, co potwierdza dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i renomę produktów. Co sprawia, że produkty medyczne Péters Surgical cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród placówek medycznych na całym świecie?

  Materiały szewne najwyższej jakości

  Warto wiedzieć, że wszystkie materiały szewne Péters Surgical produkowane są z materiałów najwyższej jakości. Syntetyczny poliglekapron, kwas poliglikolowy czy polidioksanon to tylko niektóre z materiałów wykorzystywanych do produkcji nici chirurgicznych. Dzięki temu, że proces wytwarzania podlega rygorystycznej kontroli jakości, gotowe kleje i inne produkty spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagającego chirurga.

  materiały chirurgiczne peters surgical
  Péters Surgical oferuje różnorodność materiałów chirurgicznych najwyższej jakości.

  Wytrzymałość w każdej sytuacji

  Siatki przepuklinowe czy nici chirurgiczne muszą przez odpowiednio długi czas podtrzymywać tkanki. Pracownicy Péters Surgical codziennie dbają, aby każdy materiał szewny był jak najbardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też, do produkcji szwów chirurgicznych, siatek przepuklinowych czy cewników, francuska firma wykorzystuje precyzyjnie wyselekcjonowane materiały.

  Bezpieczeństwo dzięki sterylności

  Jak wiadomo, na sali operacyjnej należy zachować maksimum ostrożności. Z myślą o bezpieczeństwie lekarzy i pacjentów, wszystkie produkty francuskiej marki są sterylne. Dzięki temu, że producent kieruje się najwyższymi standardami, wykorzystanie jego nici czy klipsów hemostatycznych nie powinno wywołać reakcji zapalnej organizmu, ani innych niepożądanych powikłań pooperacyjnych.

  Konkurencyjne ceny

  Co ciekawe, mimo wysokiej jakości, ceny produktów medycznych Péters Surgical pozostają niewygórowane w stosunku do konkurencji. Z pewnością, obok niezawodności materiałów szewnych, konkurencyjne ceny to jeden z wielu czynników wpływających na znaczny wzrost rozpoznawalności marki. Warto dodać, że za szeroką ofertę i przystępne ceny nici i siatek chirurgicznych francuskiej marki, odpowiada miedzy innymi powstanie oficjalnego przedstawicielstwa na terenie naszego kraju.

  Zastanawiasz się jak dobrać optymalne szwy chirurgiczne? W kolejnym artykule przedstawiamy kilka istotnych wskazówek na ten temat.

  Nici chirurgiczne Péters Surgical

  Głównym produktem marki Péters Surgical są nici chirurgiczne. Firma od wielu lat zajmuje się ich patentowaniem, produkcją, a także sprzedażą. Jednym z największych sukcesów przedsiębiorstwa było stworzenie specjalistycznej linii szwów do chirurgii sercowo-naczyniowej. Niemniej jednak, wszystkie nici francuskiej marki cieszą się zaufaniem wśród chirurgów na całym świecie. Co ważne, Péters Surgical produkuje i sprzedaje zarówno szwy wchłanialne jak i niewchłanialne.

  Péters Surgical oferuje pełną gamę nici chirurgicznych wchłanianych i niewchłanialnych.

  Szwy wchłanialne:

  • o krótkim okresie podtrzymywania tkankowego: Nici PGA Rapid OPTIME® R,
  • o średnim okresie podtrzymywania tkankowego: nici PGCL ADVANTIME® oraz nici PGA OPTIME®
  • o długim okresie podtrzymywania tkankowego: nici MONOTIME®.

  Szwy niewchłanialne

  Siatki przepuklinowe Péters Surgical

  Jednym z ważniejszych produktów francuskiej marki są siatki chirurgiczne. Dzięki nim, możliwe jest zaopatrywanie rany bez napięcia jej brzegów. Aby zapewnić maksymalny komfort operowania, Péters Surgical opatentowało siatki kompozytowe, które ułatwiają umieszczenie materiału w przestrzeni zaotrzewnowej. Co więcej, w celu maksymalizacji bezpieczeństwa i pacjentów, producent postanowił stworzyć siatkę o strukturze luźnej plecionki. Ograniczony ból pacjenta, zmniejszone ryzyko stanu zapalnego, a także wygoda w operowaniu to tylko niektóre z zalet stosowania materiałów szewnych rozpoznawalnego producenta.

  Jakie siatki przepuklinowe są wybierane przez chirurgów? Zapraszamy do przeczytania artykułu poświęconego tej tematyce.

  Péters Surgical – lider w Europie

  Francuski producent materiałów szewnych uznawany jest za lidera w sprzedaży nici chirurgicznych na terenie Europy. Na sukces firmy od wielu lat pracowali doświadczeni właściciele i wykwalifikowani pracownicy. Owocem zaangażowania wszystkich osób związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa są materiały medyczne o wysokiej jakości, które cieszą się zaufaniem wśród chirurgów na całym świecie.

  Źródła:

  1. https://www.peters-surgical.com/en/20-products-ranges,
  2. https://www.peters-surgical.com/en/content/10-peters-surgical,
  3. Broszury materiałów szewnych Péters Surgical.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • KATARZYNA MUSZYŃSKA napisał:

   Dzień dobry

   Do szycia mostka używamy drutów chirurgicznych ACIER NR 6 firmy PETERS. Proszę o informację, czy pacjenci , u których zastosowano druty waszej firmy mogą mieć wykonany rezonans magnetyczny.

   Pozdrawiam, oddz. Bloku Operacyjnego Torakochirurgii w Poznaniu
   Katarzyna Muszyńska

   Odpowiedz
   • Sklep Medyczny Madens napisał:

    Dzień dobry,
    zgodnie z instrukcją producenta dołączoną do opakowania decyzja i postępowanie w tym zakresie wymagają specjalistycznej wiedzy osoby wykonującej tę procedurę i każdorazowego studium indywidualnego przypadku.
    Pozdrawiamy
    Zespół Madens

    Odpowiedz