Fartuch chirurgiczny jednorazowy, jałowy, ochronny z włókniny 30g/m2

Fartuch chirurgiczny jednorazowy, sterylny z włókniny

Sterylny fartuch chirurgiczny to jednorazowe, jałowe okrycie ochronne przeznaczone na salę operacyjną. Fartuch produkowany jest przez polskiego producenta Euro Centrum.

Solidne wykonanie

Fartuch wykonany jest z wytrzymałej włókniny polipropylenowej. To powszechnie stosowany materiał do produkcji artykułów medycznych i higienicznych. Polipropylen jest materiałem odpornym na zabrudzenia i doskonale przepuszcza powietrze. Dzięki temu, gwarantuje duży komfort, nawet podczas wielogodzinnego noszenia. Fartuch z włókniny PP jest dobrym wyborem do krótkich zabiegów z małą ilością płynów. 

Niezwykła lekkość

Materiał użyty do produkcji fartucha jest bardzo lekki. Jego gramatura wynosi 30g/m². To sprawia, że prezentowane okrycie jest jednym z najlżejszych na rynku. Osoba, który będzie je nosiła nie odczuje dyskomfortu z powodu skrępowania ruchów.

Niepylące mankiety na końcu rękawów

Rękawy wykończone są estetycznym mankietem, który przylega do nadgarstków. To bardzo wygodne rozwiązanie, które uniemożliwia zsuwania się końców rękawów. Wykończenie z dzianiny poliestrowej sprawia, że mankiet jest miękki w dotyku. Dodatkowo poliester jest tkaniną niepylącą. Z pewnością zminimalizuje ryzyko dostania się do rany ciała obcego.

Wygodne opakowanie

Fartuchy chirurgiczne jałowe dostarczane są w lekkich, papierowo-foliowych opakowaniach. Paczki można otworzyć z łatwością, bez tracenia czasu. Wiązanie na troki umiejscowione jest w górnej części, z tyłu fartucha. Dzięki temu jego zakładanie jest proste i szybkie.

Bezpieczeństwo pacjenta

Sposób złożenia fartucha umożliwia jego nałożenie zapewniając zachowanie sterylności zarówno w przedniej jak i tylnej części. Dzięki temu, maksymalnie ograniczamy ryzyko przeniesienia bakterii i innych ciał obcych, które mogłyby zaszkodzić pacjentowi.

Rekomendowane na salę operacyjną

Fartuch chirurgiczny z włókniny to idealny wybór dla osób, które chcą połączyć wysoką jakość z przystępną ceną. Łatwe zakładanie, solidne wykonanie i lekkość to tylko niektóre cechy fartucha, które gwarantują komfort pracy na sali operacyjnej.

Fartuch chirurgiczny, jednorazowy, jałowy z włókniny SMS STANDARD

Fartuch chirurgiczny jednorazowy, sterylny STANDARD

Sterylny fartuch chirurgiczny Standard – S-303 to jednorazowe, jałowe okrycie ochronne dedykowane chirurgom. Fartuch produkowany jest przez firmę EURO-CENTRUM.

Solidne wykonanie

Front, tył i boki fartucha wykonane są z trwałej włókniny SMMS. To najczęściej wybierane tworzywo do produkcji artykułów medycznych i higienicznych. Materiał ten jest odporny na zabrudzenia. Dzięki temu okrycie będzie pierwszorzędnym wyborem, podczas operacji o wysokim ryzyku krwawienia. Warto wspomnieć, że materiał oddycha. Będzie w stanie odprowadzić nadmiar potu na zewnątrz, gwarantując przy tym komfortową pracę.

Niepylące mankiety na końcu rękawów

Rękawy wykończone są estetycznym mankietem, który przylega do nadgarstków. To bardzo wygodne rozwiązanie, które uniemożliwia zsuwania się końców rękawów. Wykończenie z dzianiny poliestrowej sprawia, że mankiet jest miękki w dotyku. Dodatkowo poliester jest tkaniną niepylącą. Z pewnością zminimalizuje ryzyko dostania się do rany ciała obcego.

Wygodne opakowanie

Fartuchy w wersji Standard dostarczane są w lekkich, papierowo-foliowych opakowaniach. Paczki można otworzyć z łatwością, bez tracenia czasu. Wiązanie na troki umiejscowione jest w górnej części, z tyłu fartucha. Dzięki temu jego zakładanie jest proste i szybkie.

Szeroki wachlarz rozmiarów

Prezentowany fartuch jest dostępny w wielu rozmiarach (od S do XXL). Wymiary odpowiednie dla nich podane są w tabeli. Pozwalają na wybranie optymalnej dla każdego chirurga wielkości. Gramatura 35g/m² powoduje, że fartuch jest bardzo lekki i nie ogranicza swobody ruchów. To bardzo ważna właściwość szczególnie podczas wielogodzinnej operacji, wymagającej rozluźnienia.

Pierwszorzędny wybór na salę operacyjną

Fartuch chirurgiczny w wariancie Standard to idealny wybór dla osób, które chcą połączyć wysoką jakoś z niewygórowaną ceną. Łatwe zapinanie, trwały materiał i lekkość to tylko niektóre cechy fartucha, które gwarantują komfort pracy na sali operacyjnej.

Ubranie chirurgiczne, operacyjne, zabiegowe, medyczne, jednorazowe z włókniny SMS, komplet

Ubranie chirurgiczne z włókniny SMS

Niejałowe ubranie chirurgiczne to świetny wybór dla chirurgów i pozostałych członków personelu medycznego. Komplet jest dwuczęściowy, co zapewnia wygodę zarówno podczas zakładania, jak i użytkowania.

Z trwałego materiału

Tym co wyróżnia oferowane przez nas ubranie chirurgiczne to wysoka jakość wykonania. Bluza i spodnie zostały uszyte z włókniny SMS. Jest to materiał nieprzezroczysty, o gramaturze 35g/m², który gwarantuje komfort noszenia. Wykorzystanie włókniny tego typu sprawia, że ubranie z jednej strony jest bardzo lekkie, a z drugiej wytrzymałe. Co istotne, materiał ten pozwala skórze oddychać, co gwarantuje lekarzowi pełen komfort pracy.

Wygodne i praktyczne

Proponowane przez nas ubranie chirurgiczne jest bardzo wygodne. Zarówno ze względu na materiał wykonania, jak i krój. Dzięki temu, że jest dwuczęściowe, bardzo łatwo można je założyć. To z kolei przekłada się na skrócenie czasu poświęcanego na przygotowywanie się do zabiegów. Komplet zapewnia także swobodę ruchów podczas samej operacji, co jest szczególnie istotne wtedy, kiedy ta ma trwać kilka godzin.

Dostępne w wielu rozmiarach

Bardzo ważną kwestią jeżeli chodzi o odzież ochronną jest dopasowanie. Kiedy lekarz ma mieć na sobie ubranie chirurgiczne przez wiele godzin, musi czuć się w nim swobodnie. Z drugiej strony, odzież nie może być zbyt luźna, aby właściwie chroniła przed przenoszeniem zanieczyszczeń. Oferowane przez nas ubranie chirurgiczne jest dostępne w rozmiarach od M do XL. W związku z tym, lekarz może idealnie dopasować je do swojej sylwetki.

Idealne na salę operacyjną

Na sali operacyjnej bezwzględnie należy zachować higienę. Aby ograniczyć ryzyko przeniesienia drobnoustrojów i ciał obcych w okolice pola operacyjnego, personel medyczny musi mieć na sobie odzież ochronną. Idealnym wyborem na salę operacyjną jest proponowane przez nas ubranie chirurgiczne. Materiał z którego zostały wykonane spodnie i bluzka stanowi odpowiednią barierę dla zanieczyszczeń. Warto jeszcze raz zwrócić uwagę też na to, że komplet jest lekki, przez co nie krępuje ruchów.