Fartuch chirurgiczny jednorazowy, jałowy, ochronny z włókniny

Fartuch chirurgiczny jednorazowy, sterylny z włókniny

Sterylny fartuch chirurgiczny to jednorazowe, jałowe okrycie ochronne przeznaczone na salę operacyjną. Fartuch produkowany jest przez polskiego producenta Euro Centrum.

Solidne wykonanie

Fartuch wykonany jest z wytrzymałej włókniny polipropylenowej. To powszechnie stosowany materiał do produkcji artykułów medycznych i higienicznych. Polipropylen jest materiałem odpornym na zabrudzenia i doskonale przepuszcza powietrze. Dzięki temu, gwarantuje duży komfort, nawet podczas wielogodzinnego noszenia. Fartuch z włókniny PP jest dobrym wyborem do krótkich zabiegów z małą ilością płynów. 

Niezwykła lekkość

Materiał użyty do produkcji fartucha jest bardzo lekki. Jego gramatura wynosi 30g/m². To sprawia, że prezentowane okrycie jest jednym z najlżejszych na rynku. Osoba, który będzie je nosiła nie odczuje dyskomfortu z powodu skrępowania ruchów.

Niepylące mankiety na końcu rękawów

Rękawy wykończone są estetycznym mankietem, który przylega do nadgarstków. To bardzo wygodne rozwiązanie, które uniemożliwia zsuwania się końców rękawów. Wykończenie z dzianiny poliestrowej sprawia, że mankiet jest miękki w dotyku. Dodatkowo poliester jest tkaniną niepylącą. Z pewnością zminimalizuje ryzyko dostania się do rany ciała obcego.

Wygodne opakowanie

Fartuchy chirurgiczne jałowe dostarczane są w lekkich, papierowo-foliowych opakowaniach. Paczki można otworzyć z łatwością, bez tracenia czasu. Wiązanie na troki umiejscowione jest w górnej części, z tyłu fartucha. Dzięki temu jego zakładanie jest proste i szybkie.

Bezpieczeństwo pacjenta

Sposób złożenia fartucha umożliwia jego nałożenie zapewniając zachowanie sterylności zarówno w przedniej jak i tylnej części. Dzięki temu, maksymalnie ograniczamy ryzyko przeniesienia bakterii i innych ciał obcych, które mogłyby zaszkodzić pacjentowi.

Rekomendowane na salę operacyjną

Fartuch chirurgiczny z włókniny to idealny wybór dla osób, które chcą połączyć wysoką jakość z przystępną ceną. Łatwe zakładanie, solidne wykonanie i lekkość to tylko niektóre cechy fartucha, które gwarantują komfort pracy na sali operacyjnej.

Fartuch flizelinowy medyczny, jednorazowy, niejałowy (10 szt.)

Fartuch fizelinowy jednorazowy z włókniny PP

Fartuch jednorazowy wykonany z włókniny propylenowej to idealny wybór w celu zapewnienia podstawowej ochrony lekarzowi i pozostałych członków personelu medycznego. Doskonale sprawdzi się także jako odzież ochronna dla pacjentów, a także odwiedzających w szpitalu. Okrycie w kolorze zielonym sprzedawane jest w ekonomicznych opakowaniach po 10 szt. W przypadku zamówienia wielokrotności 20 sztuk, fartuchy zostaną dostarczone w opakowaniach zbiorczych po 20 sztuk.

Wysoka jakość wykonania

Fartuchy medyczne z włókniny PP pozwalają podczas zabiegów chirurgicznych zachować odpowiednią higienę. To niezwykle ważne w kontekście zapobiegania powikłań pooperacyjnych, takich jak zakażenia. Oferowana przez nas odzież jednorazowa została wykonana w oparciu o najwyższe standardy, dzięki czemu jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo i wygodę.

Pełen komfort użytkowania

Medyczny fartuch flizelinowy został wykonany z materiału o gramaturze 20 g/m². Materiał sprawia, że fartuch jest niezwykle lekki. Podczas jego użytkowania lekarz zachowuje swobodę ruchów, co jest szczególnie istotne podczas wymagających zabiegów. Włóknina polipropylenowa oprócz tego, że jest lekka, doskonale przepuszcza powietrze, w związku z czym zapewnia komfort, nawet podczas wielogodzinnych operacji.

Łatwe zakładanie

Oferowany przez nas fartuch ma uniwersalny rozmiar. Ze względu na to, że jest wiązany na szyi i w pasie, można go dopasować do sylwetki. Dzięki wszytym trokom, fartuch bardzo łatwo się zakłada, co pozwala ograniczyć czas poświęcany na przygotowania do zabiegów.

Bezpieczeństwo

Jednorazowa odzież chirurgiczna zmniejsza ryzyko przeniesienia ciał obcych w okolice pola operacyjnego. W celu zwiększenia ochrony pacjenta i samego lekarza, fartuch posiada mankiety ściągane na gumkę.